[Съдържание+] Броени дни до срока за изпращане на справката до АОП за чисти превозни средства, проверете дали попадате в обхвата на задължението
Уважаеми колеги,
както вече Ви уведомихме, до 31 март 2026 г. всички възложители, които до края на 2025 г. са възлагали обществени поръчки в обхвата на Директивата за чисти превозни средства*, са задължени да предоставят на Агенцията по обществени поръчки обобщена информация за това чрез попълване на образец в ЦАИС ЕОП.
Обръщаме внимание, че за правилно изпълнение на това изискване на АОП всеки възложител е препоръчително да извърши задълбочена проверка дали попада в обхвата на задължението за предоставяне на указаната справка. Това ще е факт, когато едновременно са изпълнени няколко важни условия относно: субекта на задължението (в случая изискването е към всички възложители), обекта на задължението (обществени поръчки по чл. 47, ал. 5 от ЗОП и Наредба № Н-21**), стойността / оповестяването на обществената поръчка (справката е само за поръчки, публикувани в ОВ на ЕС) и референтния период (в случая 2 август 2021 г. – 31 декември 2025 г.).
За да прочетете целия текст на публикацията, влезте в профила си на абонат или се абонирайте ТУК. Актуалните моменти в нормативната уредба на обществените поръчки и практическото им прилагане в платформата ЦАИС ЕОП, съобразно добрите практики и указанията на АОП, ще бъдат подробно разгледани на 13 МАРТ 2026 г. в рамките на уебинара „НОВИ МОМЕНТИ ЗОП+ЦАИС ЕОП“ (повече за онлайн обучението – ТУК). Запишете се сега – абонатите на Списание ЗОП ПЛЮС и клиентите с договор за услугата „ЗОП+ АСИСТЕНТ“ получават 50% ОТСТЪПКА от таксата за участие! За нови клиенти има специална оферта – участие в уебинара и абонамент за Списание ЗОП ПЛЮС за по-малко от цената само на обучението (повече за Промопакет ПРОЛЕТ+ може да прочетете ТУК)! 




